Hakkımızda

BAŞAKŞEHİR'DEKİ EN YEŞİL YAŞAM ALANI!

İçinde 8 bin ağaç ve fidanın bulunduğu sitemiz bünyesinde  adeta "saklı bir orman" barındırıyor.   

1.Etap sitemiz, 47.3 hektar üzerine kurulmuş, 6, 8 ve 10 katlık 79 blokta yer alan dört farklı plana sahip 3004 konuttan oluşuyor.

Sitemiz KİPTAŞ'ın gerçekleştirmiş olduğu ilk proje. KİPTAŞ bu ilk projesinde konutların birinci sınıf, yaşanabilir, sağlıklı, güvenli bir meskende olması gereken bütün gereksinimleri ihtiva etmesine özen gösterdi. Zemin etütleri yapılarak inşa edilen konutlarda radye temel ve tünel kalıp sistemi uygulandı. Yaşayan nüfus için gerekli yeşil alanların ülkemiz standartları üzerinde planlandığı Sitemize Tem Otoyolu'nun Mahmutbey Kavşağı'ndan kuzeye doğru 4 km. gibi kısa bir mesafede ulaşılabiliyor. Sitemiz, Atatürk Havaalanı'na ise sadece 12 km. mesafede. 17 Mayıs 1995 tarihinde temelleri atılan konutlar planlanan tarihten 10 ay önce tamamlanarak sahiplerine teslim edildi.

Kiptaş Çarşısı:

Kiptaş Çarşısı 6790 metrekarelik alanda 45 dükkan, 1 lokanta ve 1 marketten oluşuyor.

Hacı Ahmet Cami:

Kiptaş çarşıya çok  yakın mesafede konuşlandırılmış cami avlusunda, namaz sonrası çay içmenin keyfine doyamazsınız.

Atlas Çarşı:

Site yönetiminin bulunduğu çarşı siteye girer girmez göz dolduruyor.

Mehmed Zahid Efendi Camii:

350 kişi kapasiteli caminin bahçesinde geniş bir kütüphane yer alıyor. 

Denta Çarşısı ve Hacı Simavi Camii:

Çarşının yanıbaşında  mimarisi ile dikkat çeken  250 kişilik kapasitesi bulunan Hacı Simavi Camii sitemize bir başka görsel güzellik katıyor.

Rekreasyon Alanı:

Şehrin gürültü ve sıkışık hayatının aksine, etap  sakinlerimiz trafiğe çıkmadan ailece gezip dinlenebilecekleri rekreasyon alanına sahipler. Alanda çocuk oyun parkı, süs havuzu kafeterya ve kameriye bulunuyor. Ticaret merkezi ile bağlantılı olan rekreasyon alanı site sakinlerine dinlenme ile birlikte alış-veriş imkanı da sağlıyor.

Çocuk Kreşi:

Çalışan anne ve babaların çocuklarını gönül rahatlığıyla emanet ettikleri 80 çocuk kapasiteli kreşte 8 derslik ve 3 adet oyun terası bulunuyor.

Tıp Merkezi:

Sitemizin sağlık ihtiyaçlarına cevap veren tıp merkezi 24 saat hizmet veriyor.

Cahit Zarifoğlu İlköğretim Okulu:

Adını, çocuk şiir ve öykü kitapları da bulunan değerli şairimizden alan Başakşehir Cahit Zarifoğlu İlköğretim Okulu 1997-98 öğretim yılında eğitime başladı. Okul, her türlü donanıma sahip bilgisayar ve fen laboratuarı ile öğrencilerine en modern öğrenim imkanlarını sağlıyor.Cahit Zarifoğlu İlköğretim Okulu, ferah mekanları ve geniş bahçesi ile dikkat çekiyor.