GEÇMİŞ OLSUN!

GEÇMİŞ OLSUN!

GEÇMİŞ OLSUN!

5 Eylül 2023 tarihinde şiddetli (afet boyutlu m2’ye yaklaşık 125 kg düşen) yağmurda çalışma arkadaşlarımızdan 15’inin tüm eşyaları ve lojmanı, 14 arkadaşımızın ise  eşyalarının önemli bir kısmı kullanılamaz hale gelmiştir.

Bu süreçte “yağmur esnasında” çalışma arkadaşlarımızın lojmanını su basmasın diye fiziki,manevi destek veren, “yağmur sonrasında” ise yeni bir başlangıç yapmaları için “blok bazlı el altından sessiz sedasız nakdi kampanya yaparak” onları yüreklendiren blok sakinlerimize,

Site Yönetimine bizzat gelerek, telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini bildiren blok temsilcilerimize, Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza kalbi teşekkürlerimizi sunar, sağlık ve afiyetler dileriz.

5 Eylül 2023 Salı günkü afet modlu yağmurun ardından 28 Eylül 2023 Perşembe ve 1 Ekim 2023 Pazar günleri de şiddet modu aynı ancak süresi daha kısa yüksek yağışlar yaşanmıştır.

Allahu Teala tekrarlarından ve her türlü afetlerden muhafaza eylesin.

AFET TARZI YAĞMUR SUYU  BASKINLARI İLE  İLGİLİ MÜCADELE YÖNTEMLERİ

Aşağıdaki “Su Baskınları Mücadele Yöntemleri” başlıklı görselde de göreceğiniz üzere yaşam alanımızda afetin boyutunu minimize etme, önleme çalışmaları üç kategoriye ayrılıyor.

1)Pratik Uygulamalar:Projeye gerek olmayan gözlem yoluyla gerçekleştirilen uygulamalardır. Bu çalışmalar hararetle ve özveriyle devam ediyor. Bu pratik uygulama çalışmaları “ek bütçeli mühendislik çalışması ve uygulamasına ihtiyacı olan” bazı binalar için etkili değildir.

2)Profesyonel Uygulamalar: Dış cephe, çatı vb. gibi yapım işlerinde olduğu gibi blok ek bütçeli ve mühendislik bilgisi ve de onayı gerektiren uygulamalardır. Bazı blokların bu çalışmalara acilen ihtiyacı vardır.

3)Kurumsal Uygulamalar: 25 yıl önceki sistem mevcut durumu taşımıyor. Alt yapının (İSKİ,İBB tarafından) yenilenmesi, güncellenmesi ana hat ve logar taşmalarını ortadan kaldıracaktır.  Bununla ilgili dilekçeler ilgili makamlara teslim edilmiştir.

Önemli Bir Not: Yaz sezonunda yapılan çatı bakım, temizlik çalışması afet yağmurlarının ardından ikinci kez tekrar yapılmıştır.

Sağlıklı Günler Dileriz.

Bayram Ataman

Site Yönetim Kurulu Adına

Daha Net ve Detaylı Görebilmek İçin Lütfen Fotoğrafların Üzerini Tıklayınız!