EYT ÖDEMESİNİN 2. TAKSİTİ DE GERÇEKLEŞTİ!

EYT ÖDEMESİNİN 2. TAKSİTİ DE GERÇEKLEŞTİ!
Dilerseniz Konunun Ses Kaydını Buradan Dinleyebilirsiniz!

EYT ÖDEMESİNİN İKİNCİ TAKSİTİ  DE GERÇEKLEŞTİ!

HAYIRLI OLSUN!

Üç taksitli ödemenin ilki 31 Mart 2023 Cuma günü, ikinci taksidi ise 28 Nisan 2023 Cuma günü gerçekleşti. İlgili arkadaşlar paralarını aldılar.

Ödemeler arkadaşlarımız için hayırlı ve bereketli olsun.

ÖDEMELER PROTOKOL GEREĞİ 3 TAKSİTTE YAPILACAK!

Bilindiği üzere, İş Kanununun 14'ncü maddesi gereği ve kmk madde 20 hükmünce kıdem tazminatlarının kat maliklerinden nakit ve tek seferde alınarak “EYT Emeklileri”ne ödenmesi kanuni zorunluluktu. Ancak, yaşadığımız deprem afeti sebebi ve ekonomik şartlar gereği daire başına düşen meblağların  kat maliklerinden 3 taksitte toplanarak ödenmesi ile ilgili EYT kapsamındaki emeklilerle protokol yapıldı.

ZAMANINDA YAPILAN ÖDEME EN SAĞLIKLI ÖDEMEDİR.

1 Bazen Bekler 3 Olur!

Konuya vakıf olmayan ve de art niyetli birilerinin “arkadaşlarımızın haklarını geç almalarına sebep olabilecek şekilde” komşularımıza olumsuz telkinlerde bulunduklarına şahit olabiliyoruz. Sağduyulu komşularımız hakların kat maliklerinin yükümlülüğünde olduğunu, tebliğ edilen ödenmeyen meblağın zorunlu olarak hukuki sürece girildiğinde katlandığını ve süreç sonunda ödemelerin "avukatlık ücreti,dosya masrafı,gecikme bedelleri eklenerek ciddi oranda artarak" çok daha fazla miktarda yapılacağını, bu esnada olumsuz telkinde bulunanların "biz o manada dememiştik bahaneleriyle" kendilerinin yanında durmayacaklarını çok iyi biliyor.

KONUYLA İLGİLİ GENİŞ BİLGİYE AŞAĞIDAKİ LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ!

Detaylı bilgi ve sunum ses kaydına aşağıdaki link üzerinden erişebilirsiniz.

https://www.basaksehir1.com/haber/1463/eyt-yasasindan-emekli-olan-personel-hakkinda-bilgi/

TEŞEKKÜRLER!

Komşularımıza "çalışma arkadaşlarımız emeklerinin haklarını bir an önce alsınlar diye gösterdikleri ödeme hassasiyetleri ve sağduyulu anlayışları için" teşekkür ederiz.

Sağlıklı günler dileriz.

...

Lütfen Ödemenizi Geciktirmeyiniz!

DAİRE BAŞI ÖDEME MİKTARI: 1 860 TL.

1.TAKSİT             7 MART-31 MART           620 TL.

2. TAKSİT            1 NİSAN-30 NİSAN          620 TL.

3.TAKSİT             1 MAYIS-31 MAYIS         620 TL.

Konuyla ilgili geniş bilgi sunulan tebligatta da belirtildiği üzere, tahsilatın daha önce gerçekleşmesi ilgili arkadaşlara yapılacak ödemeleri hızlandıracaktır.  Ödeme durumu müsait olan, dileyen kat malikleri ödemelerini tek seferde yapabileceklerdir.

Ödeme Şekli

1-           Ödemenizi aidat servisimizden yapabilirsiniz.

2-           Tüm bankaların kredi kartlarıyla, web adresimiz www.basaksehir1.com’un online ödeme kısmından güvenle ödeme yapabilirsiniz.

3-           EYT  havalenizi, Alıcı Adına Başakşehir 1. Etap Site Yönetimi, açıklama hanesine blok, daire no yazarak,

 Kuveyt Türk TR60 0020 5000 0085 1327 3000 18 ıban adresimize yapabilirsiniz.

4-           Kuveyt Türk kredi kartı ile tek seferde ödediğiniz takdirde, bir gün sonra  “mobil uygulamasından”faizsiz 5 taksite böldürebilirsiniz. Başka kredi kartları olanlar, bankaları aynı işlemi uyguluyorsa tercih edebilirler.

 

Fotoğrafın üzerini tıklayarak tam sayfa görebilirsiniz!