SİTE YÖNETİMİ HANGİ HİZMETLERİ VERİYOR?

SİTE YÖNETİMİ HANGİ HİZMETLERİ VERİYOR?

 

HOŞ GELDİNİZ!

Başakşehir Tapu Müdürlüğü kayıtlarında Başakşehir Toplu Yapı 1.Etap diye yer alan 79 blokta 3004 konuttan oluşan sitemiz  Yapı Yönetim Planı’na göre yönetilir. Yönetim Planında Hüküm Bulmayan Hallerde K.M.K. uygulanır.

LÜTFEN AİDAT VE DOĞALGAZ BORCUNUZU GECİKTİRMEYİNİZ!

Her ayın ilgili aidatı ay sonuna kadar ödenmektedir. Kış mevsiminde ise doğalgaz ısı borçları bildirilen tarihe kadar mutlaka ödenmelidir.  Ödeme gecikme durumlarında  önemli bir “gecikme bedeli” alınmakta olup, borcun büyüklüğüne göre hukuki işlem yapılmaktadır.

SİTE YÖNETİMİ HANGİ HİZMETLERİ VERİYOR?

Blok içi ve blok etrafı ana yolların temizliğini, (Pazar günü hariç) günlük çöp alımını, yeşil alanların bakımını gerçekleştirir,blok kalorifer doğalgaz bedellerini ve ilgili hizmetlere ait aidatları toplar,ortak alan elektrik, su, kalorifer,asansör bakım, kontrol fatura bedellerini öder, ortak alanların teknik arızalarını "daha blok sakinleri fark edemeden" giderip, bakımlarını sağlayarak ve Güvenlik Biriminin 'Gün içindeki gerekli müdahaleleri” yle site yaşanırlık kalitesine katkı sunar,, tüm site sakinlerine belirtilen işlerle ilgili eşit hizmet verir!

AİDATLAR NEREYE GİDİYOR?

Aidatın, %61’i personel ve ilgili vergiler,% 15’i ortak alan elektrik, %7’sini ortak alan su, geri kalan %17’sini de peyzaj, genel bakım onarım,temizlik malzemeleri gideri oluşturuyor. Reklam, "lojmanlarda personel dışında oturanların aidatları" ve gecikme cezası gelirleri, aidatların daha az olmasını sağlıyor!

DAİRE ALIRKEN,KİRALARKEN LÜTFEN SİTE YÖNETİMİNE DANIŞINIZ!

Lütfen, daire alırken mutlaka site yönetiminden ilgili dairenin borcu olup olmadığını öğreniniz! Ev alırken, kiralarken sıkıntısını da satın almayınız,kiralamayınız!

KAYDINIZI YAPTIRINIZ!

Yasal Sıkıntı Yaşamamak İçin,Henüz Taşındıysanız Yönetime Mutlaka (Araç Plakanız Dahil)  Kaydınızı Yaptırınız. Kiracı İseniz 2 Gün İçinde Kira Sözleşme Örneğini Yönetime Mutlaka Teslim Ediniz.

HATIRLATMALAR!

• Toplu Yapı Planı Madde 48, d maddesi gereği, “Sakinler kendi bölüm ve eklentileri ile blok ortak yerler ile toplu yapı ortak alanlarında kedi, köpek, tavuk vb. hayvanlar besleyemezler.” Komşularla zaman zaman sıkıntılar yaşanabiliyor!

• Dairenizin balkon ya da camlarında halı,kilim vs.gibi eşyaları silkelemeyiniz.

• Dairenizi diğer komşuları rahatsız etmeyecek şekilde kullanınız.

• Ahlak ve adab kurallarını şiar edinen sakinlerimiz, yeni komşularının da bu kuralları benimseyen,özümseyen sakinler olmasını arzulamaktadır!

“Blok,Daire Seçerek, Online Ödeme Butonundan Güvenle Ödeme Yapabilirsiniz!”

Saygılarımızla.

SİTE YÖNETİMİ

İLETİŞİM: 0 212 485 12 06

GENİŞ BİLGİ: www.basaksehir1.com