online ödeme

 

Başakşehir

Hava Durumu ISTANBUL

 Değerli komşular , sitemize katkı sunacak önerileriniz bu sayfada yayınlanacaktır.Şimdiden Teşekkürler

    

   Ad  
   Mail  
   Mesaj  
   Güvenlik Kodu   8050
    

Gönderen :meryem
ÇOK ÖNEMLİ!
TALEPLERİNİZİ birincietap@gmail.com'DAN ya da 0 533 744 35 41'DEN SMS,WHATSAPP YOLUYLA İLETMENİZİ RİCA EDERİZ!
TEŞEKKÜRLER
oo
Gönderen :mahmut soy
merhaba.d1 blok arkasindakİ çocuk park alaninda geceleğİn geçvakİde kadar oturan guruplar seslİ ve küfürlü konuşmakdalar bundan rahatsiz oluyrz.gereğİnİn ve devamli takİbİnİn yapilmasini önemle rİca edİyoruz.selamlar.
CEVAP:Böylesi durumlarda 485 12 06 yı ya da 0533 744 35 41 i aramanızı rica ederiz.
oo
Gönderen :kamuran akmeşe hatİpoğlu
Dışarıdan apartmana satıcılar giriyor.Muhattap olmak zorunda kalıyoruz.Lütfen bu konuda gereken denetimleri ve kontrolleri yapmanızı rica ederim.İyi çalışmalar.ya da böyle durumlar da ne yapmalıyız?
Cevap:Böylesi durumlar için lütfen 0 533 744 35 41 ya da 485 12 07 yi arayınız! Gerekli işlem yapılacaktır.
oo
Gönderen :dalida ekmekçi

Yönetim binasının önü ferahladı yeni aydınlatma direği konuldu,güzel oldu.Yaptırırken zorluk çekmişsinizdir zira o kadar insanı özellikle "esnaf bayanı" ikna etmek zordur diye düşünüyorum.Yaptığınız en iyi işlerden biri bu.Emeği geçene teşekkür!

Cevap:Teşekkürler. 

oo
Gönderen :şahin tatlı
Bütçe ve önemli harcama kalemleri ile çalışan personel hakkında bilgi verebilir misiniz?

Cevap: 01.01.2014 – 31.12.2014 dönemi işletme (öngörülen -  tahmini) bütçemizin gelir ve gider toplamı 3.238.628,55 TL. dir. Hizmet sektörü olmamız sebebiyle bütçenin %55.89’u personel ücretidir. % 13,52’si ortak alan elektrik gideridir.%5.7’si ortak alan su gideridir.Geri kalan %25’i de peyzaj, genel bakım onarım,temizlik malzemeleri için kullanılmaktadır.

İdari personel (müdür dahil) : 9 kişi

Temizlik personeli (şef  dahil): 41 kişi

Teknik personel (şef dahil): 9 kişi

Güvenlik (şef dahil): 15 kişi

Toplam: 74 Kişi

 2014 yılı aidat bedeli: A Bloklar   74,00 TL..........B Bloklar    77,50 TL.

                                    C Bloklar    84,00 TL.........D Bloklar     89,75 TL.

oo
Gönderen :güzin özipek
1.etabın göbeğinde sitemize yakışmayan ve sitenin değerini düşüren ve kalitesini bozan görüntülere lütfen izin vermeyin. bu gibi tavizlerin önü alınamaz ayrıca binlerce insanın yaşadığı bu tarz sitelerde herşey kurallarla tayin edilmeli ve insanlara bloklara duyurular asılarak kesin bir dille belirtilmeli. örnek yeşilliklere serilip iftar yapılması, çimenlere yün dökülmesi, yeşillik alanlarda tarhana, biber kurutulması vb gibi.. lütfen güzel sitemize yakışmayan böyle görüntülere izin vermeyin.sitelerin kalitesini en çok belirleyici olan orada yaşayan site sakinlerinin bir arada yaşama kurallarına gösterdiği saygı ve riayettir. bu konularda daha hassas olmanızı rica ediyoruz.
Cevap:Hassasiyetiniz için teşekkür ediyoruz.Bahsettiğiniz konularla ilgili özenle hazırlanan "site yaşam kuralları" başlıklı kitapçık dağıtılmasına, duyurular yapılmasına rağmen bahsettiğiniz konularda sıkıntı yaşayabiliyoruz. Biz gerekli uyarıları yapmaya devam edeceğiz. 
oo
Gönderen :zeliha
13 yıldır kalyon bölgesinde oturuyorum.ancak diğer bölgeyle aynı hizmeti almıyoruz kanaatindeyim.gerçi son bir yıldır bir ivme artması var gibi...
Cevap:Yönetim olarak işlerimizin icrası konusunda Kalyon bölgesi, diğer bölge diye kesinlikle bir ayırım yapmıyoruz. Belediyeden kaldırım,aydınlatma direkleri,yol yenilemesi hizmetlerini ısrarla talep ederken, şu ya da bu bölge için demiyoruz, 1.Etap için diyoruz.

 Blok hizmetleri noktasında tüm bloklara aynı hizmeti veriyoruz.

Malumunuz diğer bölgede 60, Kalyon bölgesinde 19 blok var. Diğer bölge peyzaj alanları dahil Kalyon bölgesinden m2 bazında 3 kat daha büyük. Dolayısıyla genel sirkülasyon daha hacimlice oluyor.Yoksa hizmet noktasında bir ayrım yapılmıyor. 

oo
Gönderen :bahar demir
Apartmanların acil çıkış kapıları kilitleniyor. binaların yangından korunma yönetmeliğine göre kapıların açık tutulması zorunlu. isg uzmanınız bu konuda calışma yapmalı.
Cevap:Arızadan dolayı bozulan kapılar olabiliyor, müdahele ediyoruz. Bu konuda genel çalışma yapıyoruz.
oo
Gönderen :İsmaİl
Kalyon bölgesinde kaldırım çalışması başlatıldı. ancak kaldırımlarda görme engelli vatandaşlar için sarı şerit uygulamasının yapılmadığını görüyorum. sarı şerit uygulaması kanunen mecburi hale getirilmiş olmasına rağmen yapılmama sebebi nedir acaba? daha sonradan yazboz olayına dönmez inşallah...
Cevap:Bim istikametindeki kaldırıma görme engelli vatandaşlar için "hissedilir sarı şerit" konulacaktır. Diğer kaldırım genişliği 120 cm olduğundan ilgili yönetmelik gereği "hissedilir sarı şerit" konulamamıştır!
oo
Gönderen :mahmut
Merhaba 2.etap çİtlerİ yenİledİ 1.etap nezaman yenİlenİyor acaba!!!bİrde orta kapali kapinin olduğu sokak malesef berbat edİp gİttİler. Eksİk İşlerİ yapmadan birakip gİttİler nasil İştİr bu anlamak mümkün değİl camİ sokağida öyle!!
Cevap:Çitleri yenileme işi planlamamız dahilindedir.Muhtemelen yaz-sonbahar mevsimi aralığında yenileme gerçekleşecek. Yol,kaldırım çalışmaları ile ilgili tüm eksiklikler kısa süre içinde Belediye tarafından giderilecektir. 
oo
Gönderen :ali
Merhaba, yeni asansörlerin içi çok güzel oldu fakat en dıştaki kapıda bir değişiklik yenileme olmayacak mı? o kadar şık bir asansöre o dış kapı biraz uyumsuz oluyor.
Cevap:Proje öncesi yapılan araştırmalar neticesinde asansör kapılarının sıfır kapılar kadar sağlam olduğu tespit edilmiştir. Projeye dahil edilme durumunda sadece kapılar için mevcut tahakkuka ekstradan daire başına 400 ile 750 TL. arasında bir meblağ eklenmesi gerekeceğinden, yapılan geniş istişarelerde genel yarar görsel güzelliğin önüne geçerek "kapıların bakımı yapılarak boyanması" yolu tercih edilmiştir.
oo
Gönderen :şennur

Merhaba, binaların küçük asansörlerinin yapımları bitince büyük olanların yenilnemesine geçilecek mi yoksa bütün binaların küçük asansör yenilmeleri bittikten sonra mı büyük asansörlerin yenilemesi yapılacak?

Cevap:Küçükler biter birmez büyüklere başlayacağız.Bir sır: Küçüklerin bir an önce tamamlanmasının ardından ödeme yapmaktan kaçınan az sayıdaki kişi için yasal işlem başlatılacaktır.Geçtiğimiz hafta itibariyle birkaç kişi için işlem başlatılmıştır.

oo
Gönderen :mehmet veysel şahin

Merhaba, bir kaç gündür, sitemizde türeyen ve sürü halinde gezen başıboş köpekler türemiş, çocukları okula bile tek başlarına gönderemiyoruz, bu gün itibariyle başakşehir belediyesine başvuruda bulundum, sizden ricam sizlerin bu konuda belediyeyle iletişime geçip çözüm noktasında olayı hızlandırmanızdır. teşekkürler

Cevap:Gerekli işlem yapılmıştır. Hassasiyetiniz için teşekkür ederiz.

oo
Gönderen :ayşe
Merhaba, yeraltı çöplerimizin yanında duran mavi geri dönüşüm çöplerinin kenarları sürekli çöple dolu oluyor ve çok çirkin bir görüntü oluyor bu çöplerin başka bir yere alınması mümkün mü? peyzajı çok bozuyor ya da yenilenmesi, birde site içine giriş yapılan mavi kapılarımız var bunların yenilnemesi gerektiğini düşünüyorum 2.etap çok güzel siyah kapılar yaptırmış.
Cevap:Belediye çok yakında modern geri dönüşüm konteynırları yerleştirecek, eski tipleri alacak.Çevre çit ve kapılarıyla ilgili çalışmamız olacak inş.Hassasiyetiniz için teşekkür ederiz.
oo
Gönderen :mahmut
Selamlar.sitemizde yapılmakta olan asfalt ve tretuvar çalışmaları maalesef  yapboz tahtasına benzedi biryeri bitirmeden asfaltı yapıp sonra orayı tamir edeyim derken hertarafı dağınıtıp bırakıp gidiyolar asfaltlar çamur ve kum içinde maalesef.  Yönetim olarak bu işe el atmanızı bekliyoruz.
Cevap:Yenileme çalışması esnasında bazı aksilikler,kirlilikler hatta imalat hatası olabiliyor.Yönetim olarak çalışmaları takip ediyor,gerekli uyarıları yapıyoruz.Gördüğünüz aksaklıkların düzeltme çalışmaları bu gün başlamıştır.Gözden kaçanlar olsa dahi düzeltilmesi için tekrar müracaat ederiz.
oo   1 2 3
Tüm hakları saklıdır.