YENİ KOMŞULARA BİLGİ!

YENİ KOMŞULARA BİLGİ!

HOŞ GELDİNİZ!
Başakşehir Tapu Müdürlüğü kayıtlarında Başakşehir Toplu Yapı 1.Etap diye yer alan 79 blokta 3004 konuttan oluşan sitemiz  Yapı Yönetim Planı’na göre yönetilir. Yönetim Planında Hüküm Bulmayan Hallerde K.M.K. uygulanır.
 
LÜTFEN AİDAT VE DOĞALGAZ BORCUNUZU GECİKTİRMEYİNİZ!
 
Her ayın ilgili aidatı ay sonuna kadar ödenmektedir. Kış mevsiminde ise doğalgaz ısı borçları bildirilen tarihe kadar mutlaka ödenmelidir.  Ödeme gecikme durumlarında  önemli bir “gecikme bedeli” alınmakta olup, borcun büyüklüğüne göre hukuki işlem yapılmaktadır.
 
SİTE YÖNETİMİ HANGİ HİZMETLERİ VERİYOR?
 
Blok içi ve blok etrafı ana yolların temizliğini, (Pazari günü hariç) günlük çöp alımını (SABAHLARI), yeşil alanların bakımını, ortak alanların teknik arızalarını "daha blok sakinleri fark edemeden" giderip, bakımlarını sağlayarak ve Güvenlik Biriminin 'Gün içindeki gerekli müdahaleleri” yle site yaşanırlık kalitesini korur, tüm site sakinlerine belirtilen işlerle ilgili eşit hizmet verir!
 
GÜVENLİK HİZMETİ İHBAR SİSTEMİ ÜZERİNEDİR!
 
AİDATLAR NEREYE GİDİYOR?
 
Aidatın, %61’i personel ve ilgili vergiler,% 15’i ortak alan elektrik, %7’sini ortak alan su, geri kalan %17’sini de peyzaj, genel bakım onarım,temizlik malzemeleri gideri oluşturuyor. Reklam, "lojmanlarda personel dışında oturanların aidatları" ve gecikme cezası gelirleri, aidatların aylık takriben 10 TL. daha az olmasını sağlıyor!
 
DAİRE ALIRKEN,KİRALARKEN LÜTFEN SİTE YÖNETİMİNE DANIŞINIZ!
 
Lütfen, daire alırken mutlaka site yönetiminden ilgili dairenin borcu olup olmadığını öğreniniz!   
 
Ev alırken, kiralarken sıkıntısını da satın almayınız,kiralamayınız!
 
ÇOK ÖNEMLİ!
 
Yasal Sıkıntı Yaşamamak İçin,Henüz Taşındıysanız Yönetime Mutlaka (Araç Plakanız Dahil)  Kaydınızı Yaptırınız. Kiracı İseniz 2 Gün İçinde Kira Sözleşme Örneğini Yönetime Mutlaka Teslim Ediniz!
 
ARACINIZDA DİKKAT ÇEKEN MALZEMELER,EŞYALAR BULUNDURMAYINIZ!
 
HATIRLATMALAR!
 
• Lütfen, yasal sıkıntı yaşamamak için yapı planına aykırı tadilat yapmayınız. Banyo camınızı küçültmeyiniz.Dış cephede ve ortak alanda farklı çalışma yapmayınız.Renkli pencere,pencere küçültme gibi aykırı renk ve ölçüleri tercih etmeyiniz.Tadilat planlamanızı halkla ilişkilerle paylaşınız.
 
• Dairenizin balkon ya da camlarında halı,kilim vs.gibi eşyaları silkelemeyiniz.
 
• Dairenizi diğer komşuları rahatsız etmeyecek şekilde kullanınız.
 
• Ahlak ve adab kurallarını şiar edinen sakinlerimiz, yeni komşularının da bu kuralları benimseyen,özümseyen sakinler olmasını arzulamaktadır!
 
Siteye Dair Geniş Bilgi İçin Lütfen İnternet Adresimizi Takip Ediniz: www.basaksehir1.com 
 
“Blok,Daire Seçerek, Online Ödeme Butonundan Güvenle Ödeme Yapabilirsiniz!”
 
İLETİŞİM: 0 212 485 12 06 / 0 533 744 35 41