SAHA KAMERALARI YENİLENDİ!

SAHA KAMERALARI YENİLENDİ!

KAMERA SİSTEMİMİZ YENİLENDİ!
Eski işlevsiz, yetersiz saha gözlem kameraları, ıp kameralar ve ilgili sistemi ile yenilendi.
Görüntüler olağanüstü ve giriş çıkış yapan araçların plakaları gün gün saat saat hafızaya alınıyor.

ESKİ KAMERALAR VE SİSTEMİNİN DURUMU NE İDİ?

Eski kameralar ve ilgili sisteminin maliyetli bakım masraflarının yanı sıra, işlevsizliğinden dolayı başta araç plakası okuyamaması,şahıs tanıma yetersizliği ve zaman zaman sahada ciddi ahlaki ve hayatiyet arz eden olayların hukuki açıdan gerekli olan görüntü delillerinin elde edilebilmesi konularında yeterli olamamasından sebep ve Emniyetin de tavsiyesi ile gözlem kameralarımız yenilenmiştir.

YÜKLENİCİYE DOLAR OLARAK MI, TL. OLARAK MI ÖDEME YAPILDI?

Kamera işi ve ilgili teklifleri dolar ile yapılmaktadır. Yönetim olarak kuru 4.10 TL.den sabitledik ve sözleşmeyi bu kurdan yaptık. Hızlı davranarak cihazları tedarik ettik.

600 küsür bin TL.lik projenin bedeli bu gün 1 Milyon TL. üstündedir!


Hayırlı Olsun!

HAMDOLSUN!

Analog Kamera Sistemini IP kamera Sistemi İle YENİLEDİK!

Yetersiz mevcut sistemin maliyetli bakım masraflarının yanı sıra işlevsizliğinden dolayı saha kamera güvenlik sistemimizi ıp kamera sistemi ile YENİLEDİK.

GENİŞ BİLGİ: http://basaksehir1.com/sayfalar.asp?p=haber&i=434

Hayırlı Olsun!

BLOKLARDA BULUNUNAN 20 TOPLAMA MERKEZİ İLE İDARE BİNA ARASINDA SİSTEME GÖRÜNTÜ İLETEN ANA TAŞIYICI (FİBER) KABLOLAR BULUNMAKTADIR. BU ANA KABLOLARDA PROBLEM YOKTUR.

KAMERALARLA TOPLAMA MERKEZİ ARASINDAKİ KABLOLAR İŞLEVSELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLUP TOPLAMDA TAKRİBEN 14 BİN METRE KABLO DEĞİŞECEKTİR!

AÇIKÇASI KAMERALARLA TOPLAMA MERKEZLERİ ARASINDAKİ KABLOLARIN TAMAMI DEĞİŞECEKTİR!

BİR SORU / BİR CEVAP!
Konuya vâkıf olamayan site dışında ikamet eden bazı komşularımız doğal olarak aşağıdaki soruyu sorabilirler!
BİZE NİYE SORMADINIZ?
      CEVAP!

Bloklara dair yapım işlerinde ısı sistemi,ortak alan su tesisatı,elektrik sayaç ve donanımı vb. gibi yapım işlerinde blok kat maliklerinin görüşleri doğrultusunda karar alınmaktadır!

Ancak, tapuya tescilli Başakşehir 1. Etap Toplu Yapı Yönetim Planı Madde 38,

Yönetim Kurulu, İkitelli Başakşehir 1. Etap Toplu Yapı Alanı Sınırlarını Belirleyen Bu Yönetim Planına Ekli “ Yerleşim Planında “ Gösterilen Toplu Yapı Ortak Alanlar İle Blok Ortak Alanlarının Bakımı, Koruması Ve İşletilmesi İle İlgili Konularda Görevli, Yetkili Ve Sorumludur. Yönetim Kurulu Özellikle;

A)  Bağımsız Bölüm Dışında Blok Ve Toplu Yapı Ortak Kullanım Alanlarının ( Kamuya Açık Alanların) Yerleşim Planının Öngördüğü Doğrultuda Kullanılmasına, Yönetimine, Bakım Ve Onarımına, İşletilmesine Ve Bunları Sağlayıcı Her Türlü Giderlere İlişkin Kararlar Alır.

Bu maddenin yanı sıra, Blok Yöneticilerinden Oluşan Temsilciler Kurulunun oylaması neticesinde 'ek bütçeli' saha ortak alan kamera sisteminin yenilenmesi” kararı alınmıştır.

Çoğunluk kararı önemlidir. Birkaç yöneticinin kabul etmemesi o bloğun ödemeyeceği anlamına gelmez. Karar ve ilgili madde tüm kat sakinlerini bağlayıcıdır.

Hizmetler konusunda herkesi memnun edemeyeceğimizi elbette ki biliyoruz, koca Reis memnun edememiş ki biz edebilelim. Gereklilikler yasal çerçeve içindeki süreç içinde olgunlaştırılarak uygulanmaktadır.

Mevcut sistem yetersiz modunun da altında ve sürekli masraf isteyen demode konumundadır. Değiştirilmemesi vebal olur. Değiştirmenin değil değiştirmemenin hesabının sorulması daha sağlıklı olacaktır!

 

Geniş bilgi: www.basaksehir1.com

 

Hassasiyetiniz için teşekkür ederiz.

 

Site Yönetimi